Jak ważna jest wygoda na zakupach?

autor: Piotr Czeluszko

Jak ważna jest wygoda na zakupach?

Coraz więcej czasu spędzamy w pracy i jak nie trudno się domyślić, gdy tylko skończymy chcemy jak najszybciej znaleźć się w domu. Z tego właśnie powodu coraz większa popularność wśród konsumentów zdobywają zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych. Supermarkety często znajdują się przy głównych traktach komunikacyjnych co sprawia, że zakupy w supermarkecie można obecnie zrobić jak, gdyby po drodze. Taka właśnie forma robienia zakupów zdecydowanie przekonuje osoby korzystające z samochodu w celu przemieszania się po mieście i dojeżdżania do pracy.

Rozwiązania proponowane zakupy w supermarkecie trafiają do obecnego społeczeństwa, które ma coraz mniej czasu, by zająć się takimi obowiązkami. Jak się jednak okazuje nie zawsze wychodzimy w końcowym rozrachunku na plus w kontekście takich zakupów. Jak sami mogliśmy niejednokrotnie zauważyć robienie zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych zajmuje zazwyczaj więcej czasu niż początkowo zakładaliśmy i błądząc w labiryncie sklepowych alejek tracimy sporo cennego czasu.

Jak się okazuje nie jest to jednak problem, który odstręczał, by coraz to większą ilość osób, która lubi robić zakupy w supermarkecie. Można to zaobserwować analizując dane dotyczące dynamiki rozwoju tych dużych sieci handlowych w Polsce. Dane statystyczne pokazują jak na dłoni, że supermarketów w Polsce stale przybywa i nic nie wskazuje na to, że miało, by być, inaczej, ponieważ preferencje konsumentów już dawno przestawiły się na właśnie taką formę robienia zakupów. Musimy, więc przywyknąć do takich sklepów, ponieważ na dłużej zagoszczą w naszych zwyczajach.


Zobacz też: System reklamy Test,