Promocje w supermarketach

autor: Piotr Czeluszko

Promocje w supermarketach

Powodów, dla których coraz więcej konsumentów decyduje się na robienie zakupów w supermarketach jest wiele. Niewątpliwie jednak zakupy w supermarkecie wiążą się z promocjami, które niejednokrotnie rozpalają wyobraźnie klientów. Nie da się jednak ukryć, iż sklepy wielkopowierzchniowe oferują niektóre produkty cenach na jakie nie może sobie pozwolić żadne inny sprzedawca.

Jest to głównie związane z potencjałem wielkich sieci handlowych, których potencjał pozwala na negocjowanie o wiele lepszych warunków niż w przypadku tradycyjnych sklepów, a nawet marketów działających w danej branży. Nie trudno zauważyć jak wiele osób decyduje się na zakupy w supermarkecie z powodu niesamowitych promocji na nowoczesną elektronikę. Nie da się ukryć, iż właśnie sprzęt AGD i elektronika są często niesamowicie przecenione w sklepach wielkopowierzchniowych.

Obecnie każdy sprzedając musi zagwarantować takie same warunki dotyczące pomocy technicznej oraz warunków reklamacji dlatego nie ma znaczenia w jakim sklepie kupimy komputer czy telewizor. Z tego właśnie powodu zakupy w supermarkecie przyciągają coraz większą ilość amatorów promocji a część kupionych tam produktów trafia później na internetowe aukcje, ponieważ ceny osiągane przez supermarkety są niedostępne nigdzie indziej. Istnieje tylko jedno zagrożenie z tym związane. Supermarkety bardzo korzystne promocje oferują zazwyczaj na bardzo mała ilość danego produktu może się, więc zdarzyć, że ni zdążymy dojechać do sklepu, zanim przeceniony towar zostanie wykupiony.


Zobacz też: System reklamy Test,