Uwaga na wyprzedaże

autor: Adam Wójcik

Uwaga na wyprzedaże

Ludzie nie lubują się niczym tak bardzo jak w wyprzedażach i promocjach. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni z uwagą śledzą oferty w sklepach, aby zakupić produkty po obniżonej cenie. Jest to spowodowane chęcią zaoszczędzenia, a także czymś więcej. Zakup kosmetyków przez Internet oraz innych produktów w Sieci lub sklepach, które są przecenione pozwala nam poczuć się lepiej. Dzięki temu czujemy mniejsze wyrzuty sumienia, gdy kupimy sobie ciuch, bądź inny produkt, który nie jest nam tak naprawdę potrzebny. Ponadto ludzie czują się wówczas, jakby wygrali los na loterii.

Uważają, ze zyskują coś, za co normalnie musieliby zapłacić znacznie więcej. Zakup kosmetyków przez Internet oraz innych produktów nie zawsze jest wyprzedażą, mimo że tak głoszą wielokrotnie sprzedawcy. Trzeba być bardzo ostrożnym korzystając z promocji w Internecie i w sklepach.

Na ogół w Internecie sprzedawcy piszą, że wystawiają produkt po niższej cenie, ale ciężko jest sprawdzić, ile kosztował poprzednio. Może to być wyłącznie chwyt marketingowy. Szczególnie trzeba uważać na wyprzedaże, które dotyczą kosmetyków. Zakup kosmetyków przez Internet jest dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że znamy ich datę ważności. W sklepie jest łatwo to sprawdzić, ale w Sieci nie zawsze jest ta informacja zamieszczana. Często wyprzedawane kosmetyki mają bardzo krótką datę ważności, z czego nie zdają sobie sprawy osoby kupujące. Nie znając ich daty ważności można w łatwy sposób wyrzucić pieniądze w błoto i paść ofiarą wyzysku w Internecie.


Zobacz też: System reklamy Test,