Zakupy jako rozrywka

autor: Adam Wójcik

Zakupy jako rozrywka

Żyjemy w czasach, gdy sporo spraw społecznych zmienia się z powodu coraz większej konsumpcji dóbr oraz globalizacji. Polskie społeczeństwo przejmuje zachodzie wzorce i tyczy się to także rozrywki którą dla części społeczeństwa stały się zakupy. Wiele już razy spotykaliśmy się z gigantycznymi tłumami osób robiących zakupy w supermarkecie w dzień wolny od pracy.

Nieraz można było zobaczyć całe rodziny przechadzające się pomiędzy sklepowymi pułkami. Co bardzo ciekawe ludzie zaczęli zauważać przyjemność płynącą z wydawania pieniędzy i nabywania towarów. Jak się okazuje zakupy w supermarkecie faktycznie mogą być źródłem rozrywki, a to głównie za sprawą niebywale wyszukanych technik marketingowych, które stosowane są do produkcji opakowań oraz ekspozycji towaru.

Teoretycy biznesu są w tej kwestii zgodni, człowiek dokonuje zakupu oczami dlatego w sklepach wielkopowierzchniowych nasz wzrok nieustannie przyciągają piękne przedmioty. Wszystkie te czynniki sprawiają, że zakupy w supermarkecie stają się coraz bardziej popularną formą spędzania czasu dla całych rodzin. Można doszukiwać się w tym zjawisk niepożądanych, ale, z drugiej strony w obecnych czasach, gdy nikt nie ma zbyt wiele czasu robienie zakupów może być dobrym powodem, by się spotkać i wspólnie zaopatrzyć gospodarstwo domowe w niezbędne produkty. Supermarkety jak i całe centra handlowe oferują obecnie poza możliwością zrobienia zakupów także możliwość wypicia kawy czy zjedzenia posiłku co jeszcze bardzie skłania ludzi do spędzania czasu w ten sposób.


Zobacz też: System reklamy Test,