Zakupy na tydzień

autor: Michał Majewski

Zakupy na tydzień

Żyjemy w czasach, w których coraz większy deficyt czasu daje o sobie coraz boleśniej znać. Żyjemy w coraz większym pośpiechu i nawet, jeśli znajdziemy odrobinę czasu chcemy poświęcić ją na przyjemności albo rozrywkę. Z tego właśnie powodu coraz więcej osób decyduje się na zakupy w supermarkecie. Klienci sklepów wielkopowierzchniowych deklarują, że jedną z przyczyn, dla których wybierają właśnie taką formę robienia zakupów jest możliwość zrobienia zaopatrzenia na cały nadchodzący tydzień za jednym zamachem.

Zakupy pochłaniają obecnie coraz więcej czasu, ponieważ jesteśmy zmuszeni do stałego analizowania ofert pod względem ceny, gramatury oraz naszych osobistych preferencji dlatego też wiele osób dobrze się czuje robiąc zakupy w supermarkecie, gdzie dzięki samoobsłudze możliwe jest spokojne dokonywanie wyborów. Dla osób robiących zakupy w supermarkecie ważne jest, że gdy raz zdecydują się na poświęcenie cennego czasu raz w tygodniu na zakupy dadzą rade nabyć, wtedy wszystkie potrzebne, im przedmioty.

Kusząca jest również perspektywa dokonania tak dużych zakupów, żeby poczynić zapasy. Nie raz możemy spotkać się z widokiem osób, które wyjeżdżają ze sklepu z pełnym wyładowanym wózkiem. To właśnie typowi klienci supermarketów, którzy w celu oszczędzenia czasu starają się załatwić wszystkie sprawy za jednym zamachem. Jak widać formuła robienia zakupów proponowana przez sklepy wielkopowierzchniowe pasuje coraz większej ilości konsumentów i nic nie wskazuje, by z czasem traciła na popularności a jest nawet odwrotnie.


Zobacz też: System reklamy Test,